Kas yra minčių galia?

Šiandien esate ten, kur jus nuskraidino vakardienos mintys, o rytoj būsite ten, kur šios dienos mintys nuves.
Blaise Pascal


Ar žinote, kad kasdien mūsų galvose vidutiniškai kyla nuo 60 iki 80 tūkstančių minčių? Stulbinamas skaičius, ar ne? Būtent todėl jų kokybė lemia savijautą ir elgesį. Tas vidinis dialogas, nuolat vykstantis galvoje, ir yra tikrasis biografijos autorius. Nes mąstymas gali vesti į sėkmę arba priešingai. Taigi, norėdami pakeisti savo gyvenimą, turite padaryti vieną dalyką – pakeisti savo mąstymą.

Ar jūs valdote savo protą, ar jis valdo jus? Jei pripažinsite ir įsisąmoninsite, kad jūs pats laikote vadeles, viskas taps įmanoma. Kasdienę žmogaus savijautą lemia išskirtinai jo mintys. Gyvenime yra vienintelis pasirinkimas – siekti nugalėti arba susitaikyti su pralaimėjimu. Kito kelio nėra. Gyvenimas – kova, ir kiekvienas iš mūsų, šiaip ar taip, esame į ją įtraukiamas. Išgyvename nusivylimą, nerimą, frustraciją, finansines problemas, kalbas apie mūsų planetai
gresiančią pražūtį, ką jau kalbėti apie būtinybę kaip nors tvarkytis su kita „gamtos nelaime“ – žmogiškosiomis būtybėmis.

Nors žmogui būdinga kaltinti aplinkinius arba tiesiog savo lemtį dėl patiriamo pykčio, streso, liūdesio, nepasitenkinimo, nerimo ar dar ko nors, iš tiesų tik mintys diktuoja tam tikrus jausmus ir lemia
elgesį.

Argi netampame savo minčių apie skurdą, skausmą, problemas, meilę, gerumą, viltis produktu? Mūsų atsakymas į šį klausimą daugiausia ir lems, kaip jausimės.

Kaip susidorojame su kasdienėmis problemomis ir kiek rūpesčių jos mums kelia, tiesiogiai priklauso nuo to, ką apie jas galvojame ir  kaip jas vertiname. Kitaip sakant, per kokį filtrą iš tiesų žvelgiame į pasaulį.
Paprastai kalbant, jeigu negalime pakeisti aplinkinių žmonių ar tam tikrų savo gyvenimo aplinkybių, bent jau gebame pakeisti tai, kas priklauso nuo mūsų – pasinaudoję proto galia pakeisti mąstymo būdą; jį pakeitus pakis ir mūsų nuostata žmonių ar aplinkybių atžvilgiu.

James Borg


…nieko nėra gero ar blogo, tik mūsų mintys paverčia ką nors geru ar blogu.
William Shakespeare


 

0

Your Cart